random1.gif
Teatr KTO?
Redaktor: eRKa   
Teatr TUP TUP po zrealizowaniu pierwszego spektaklu ("Szczurze wesele") został podzielony na dwie grupy. Pierwsza (TUP TUP), rozpoczęła realizację spektaklu LISTONOSZ (grupie poświęcona jest osobna zakłądka "pozostałe zespoły"), druga natomiast - TUP TUP II wystawiła spektakl KOPCIUSZEK (scenariusz i reżyseria Iwona Konowalik). Grupa druga, po kilkumiesięcznej przerwie, już jako teatr KOSMICZNE DZIEWCZYNY, wystawiła komediowy spektakl ROMEO I JULIA, oparty na tekście Cami'ego, w reżyserii Roberta Konowalika. Był rok 1998. Po wakacyjnej przerwie rozpoczęły się próby spektaklu HOTEL (scen. i reż. Robert Konowalik) - nigdy nie ukończonego. Po kilku miesiącach prób, teatr został rozwiązany w 1999 roku.
 
W kwietniu 2002r. grupa (w tym samym składzie) została reaktywowana. Rozpoczęły się próby spektaklu WARIACJE NA TEMAT PEWNEGO WŁAMANIA. Teatr postanowił po raz kolejny zmienić nazwę, wówczas była to już grupa młodzieżowa, zmienił się jej profil ale też i nastawienie do pracy nad spektaklem. Należało sądzić, iż ta właśnie grupa stanie się w przyszłości teatrem zbliżonym do Teatru Następnego, realizującym spektakle pojmowane jako młodzieżowe, ale też i mocno kontrowersyjne. Z czasem okazało się jednak, że poczatkowo zespołowi najlepiej było jednak w repertuarze bardzo powaznym, adaptacjach wielkiej literatury, zaś po wielu latach grupa zupełnie odmieniła swój profil (jak i skład) i zaczęła z powodzeniem wystawiać komedie.
 
Pierwotny skład grupy to: Oriana Janerka, Barbara Stancel, Urszula Ciszek i Joanna Lichosik
 
Spektakl WARIACJE... został zrealizowany, jego premiera odbyła się w czerwcu 2002 roku. W kilka miesięcy później został wystawiony podczas nyskiego "Proscenium". Grupa rozpoczyna prace nad kolejnym przedstawieniem, jednakże nie zostaje ono nigdy ukończone. Bardzo długo trwają też próby do WOODYALLENIADY, przedłuzone przez kłopoty z rozpadajacym sie w tym czasie teatrem TUP TUP, który miał zrealizować pierwszą część tego przedsiawienia. Po rezygnacji jednej grupy, całość przejmuje teatr KTO?, zaś po okresie wakacyjnym scenariusz spektaklu zostaje raz jeszcze zmodyfikowany a premiera doprowadzona do skutku. W grupie pozostają: Urszula Ciszek i Oriana Janerka, pojawiają się też nowe osoby, które wraz z tą dwójką przez kilka lat stanowić będą stały skład zespołu:
 
Gosia Błońska, Kasia Chodak, Feliks Rafał Respondek Łukasz Buda
 
Premiera "Woodyalleniady" odbyła się w marcu 2004 roku, nastepnym spektaklem teatru KTO był "Postmodernizm 2: Fatman's Return", pokazany dwukrotnie w Ozimku, jak również podczas festiwali teatralnych w Gdańsku (Widowisko) i Skierniewicach (W poszukiwaniu alternatywy). W 2006 roku podczas obchodów 15 rocznicy teatru Fieter, grupa wystawia przedstawienie "Wizyta" wg. dramatu Friedricha Durrenmatta (dwukrotnie, w marcu i listopadzie). Spektakl uczestniczy w Wojewódzkich Spotkaniach teatralnych "Proscenium" w Nysie, gdzie otrzymuje nagrodę główną "GRAND PRIX", oraz I Nagrodę Reżyserską i II Nagrodę aktorska dla Małgorzaty Błońskiej. Następny spektakl teatru KTO - "Biesy" wg. powieści Fiodora Dostojewskiego - zostaje zrealizowany w czerwcu 2006 roku wspólnie z teatrem FIETER. W listopadzie tego roku zostaje zrealizowany przez teatr KTO film nowelowy "Żelazko, spluwa i taśma klejąca", pokazany podczas drugiej edycji obchodów 15 lecia teatru Fieter (grudzień 2006) ! kwietnia 2007 roku teatr wraz z Sektą Plastyczną wystawia spektakl "SMOK".
 
Sklad zespołu z tego okresu: Małgorzata Błońska, Oriana Janerka, Urszula Ciszek, Łukasz Buda, Małgorzata Sękowska, Sandra Lalik, Radosław Czupryński, Patryk Stańczyk, Katarzyna Psuj, Agnieszka Sykuła, Wojciech Siudeja.
Zmieniony ( 21.11.2019. )
więcej »
 
Nagrody
Redaktor: eRKa   
Spis zdobytych nagród:
Zmieniony ( 23.07.2008. )
więcej »
 

-- Pan radził mi kłamać i kłamałem. To wszystko były postacie zmyślone panie doktorze.
-- A Cifuentes?
-- Z nim inna sprawa, wziąłem jego nazwisko z listy członków Contry Club. Tak jak Sancheza, Raula wymyśliłem sam.
-- A więc wymyślił go pan za dobrze. Mają już wszystkie akta Raula w komplecie.

NASZ CZŁOWIEK W HAWANIE

© 2022 Teatr Fieter | Powered by Joomla! | CMS