random1.gif
O Teatrze słów kilkaset...
Redaktor: eRKa   
Lalkowe początki.

Teatr FIETER powstał na przełomie kwietnia i maja 1991 roku. Po ukończeniu dosyć śmiesznej dwuletniej "uczelni" - Uniwersytet Ludowy w Błotnicy Strzeleckiej - jako instruktor teatru lalkowego znalazłem się w miejscowości Ozimek w województwie opolskim. Iwona Sochań, moja późniejsza żona, została zatrudniona w tamtejszym klubie osiedlowym GELENDER, działającym przy Opolskiej Spółdzielni Mieszkaniowej "Przyszłość" w Ozimku. W klubie rozpoczęły działalność dziecięce teatry amatorskie, które prowadziła do czasu przejścia na urlop macierzyński. Zespoły te, najczęściej pozbawione nazw, wykonywały maski teatralne, ale już niekoniecznie same przedstawienia. W ich skład (zespołów - nie przedstawień) wchodziły najczęściej małe dzieci. Pierwszym zrealizowanym spektaklem w Gelendrze była MALUTKA CZAROWNICA, realizację której rozpoczęła Iwona, a zakończyłem ja. Powstał spektakl, wykonany jeden jedyny raz w klubie, przy bardzo niewielkim udziale publiczności. Nie wspominam o poziomie tego wydarzenia teatralnego, ale określenie "żenujące" będzie adekwatne i na miejscu.
Zmieniony ( 21.09.2015. )
więcej »
 
Falstarty
Redaktor: eRKa   
Krótka opowieść o nieukończonych, aczkolwiek zamierzonych realizacjach teatralnych...
Zmieniony ( 20.08.2015. )
więcej »
 
Feralna rocznica powstania Teatru Fieter
Redaktor: eRKa   
W marcu 2004 roku odbyły się obchody 13 rocznicy teatru Fieter (patrz Aktualności) Teatr Fieter składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom: Justynie Wajs, Szymonowi "Prezesowi" Wajsowi wraz z zespołem, Agnieszce Fras-Sucheckiej, Pawłowi Wielgusowi z Chórem, Małgorzacie Sękowskiej, Sekcie Plastycznej, Heksagonowi Plastycznemu, Grupie Tanecznej, oraz Krewnym i Znajomym Królika, za okazaną pomoc, zrozumienie, oraz akceptację (???)
Zmieniony ( 20.08.2015. )
więcej »
 
10 lecie Tetru Fieter
Redaktor: eRKa   
Teatr Fieter w roku 2000 obchodził 10 lecie istnienia. Z tej okazji w miesiącu marcu zorganizowana została w Domu Kultury w Ozimku cykliczna impreza pod nazwą "Z Archiwum X - lecia teatru FIETER" Wraz z dziesięcioleciem zespołu, swój jubileusz pięciolecia istnienia obchodziły Teatr Następny oraz Teatr TUP TUP. W ramach imprezy wystąpiły gościnnie zespoły teatralne: TEATR KREATURY (Gorzów Wielkopolski), TEATR ORFA (Zgierz), TEATR JEDNEGO WIERSZA (Opole), TEATR BEZ NAZWY (Głuchołazy), TEATR PROkreacji (Kraków). Zaprezentowały się również zespoły taneczne: KLUB TAŃCA TANECZNEGO I JAZZOWEGO SIERRA (Krapkowice), ZESPÓŁ TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO CHORUS (Ozimek), oraz grupy muzyczne: INTRA (Krapkowice), TO MY (Ozimek).
Zmieniony ( 20.08.2015. )
więcej »
 

-- Jest pani mężatką?
-- Byłam.
-- Mąż pani umarł.
-- O ile mi wiadomo -- nie. Rozwiał się w powietrzu. To się często zdarza ludziom tego typu.

NASZ CZŁOWIEK W HAWANIE

© 2022 Teatr Fieter | Powered by Joomla! | CMS