Teatr HORYZONT powstał w 1998 roku. Istniał przez rok, w tym czasie zrealizował spektakle: "Zielony kapturek" wg. tekstu rumuńskiego humorysty Cami'ego, oraz "Internat". Spektakle były prezentowane na ozimskiej scenie, jedynie "Zielony Kapturek" brał udział w Spotkaniach Teatrów Różnych Form z... Teatrem - Strzelce Opolskie.


O Teatrze
Po zrealizowaniu tych przedstawień grupa została rozwiązana.

W 2002r. członkinie grupy (był to teatr żeński), postanowiły reaktywować grupę. Rozpoczęły się próby spektaklu "Czarownice" - premiera wyznaczona na miesiąc czerwiec nigdy nie doszła do skutku z powodu miernych wyników grupy w przygotowaniach, po czym sama grupa w tym właśnie miesiącu rozleciała się. Było to więc - jak by to ująć - dosyć niefortunne wskrzeszenie zespołu.

Osoby występujące w starym i nowym składzie:
Aleksandra Apanasewicz
Magdalena Bartela
Iwona Hablűtzel
Izabela Jarocka


 
Spektakle
ZIELONY KAPTUREK
scenariusz według tekstu Cami'ego, oraz tekstów własnych i reżyseria: Robert Konowalik
obsada: Iwona Hablutzel, Aleksandra Apanasewicz, Aleksandra Warzecha, Magdalena Bartela, Izabela Jarocka, Anna Jary, Izabela Gwiazda

DUCH W INTERNACIE
scenariusz i reżyseria: Robert Konowalik

 

Byłbym szczęśliwy, byku drogi, gdybyście wy, banda degeneratów, arystokratów, byli choć w połowie tak zdrowi jak te niewinne i urocze dzieciaki z wojska, lub wiejskie parobki. Tak by było dobrze, żebyście któregoś dnia raz a dobrze się popieprzyli, żeby zobaczyć w czym rzecz. Cóż to za smutny kraj, tak skurwiony, tak zboczony, że nikt nie ośmieli ulżyć sobie raz a dobrze.

GOMBROWICZURKE

© 2020 Teatr Fieter | Powered by Joomla! | CMS