O Teatrze
Strzelecki Teatr im. Cześka Czereśniaka to zespół dziecięcy istniejący w latach 1996-1997. Czyli krótko. Krótko też na jego temat.

Nazwę swoją zawdzięcza Adrianowi Wieczorkowi, który jednakże z samym zespołem nie miał nic wspólnego. Grupa w czasie tak krótkiego okresu istnienia, zdążyła już po roku zmienić swój skład w 100%, tak więc każdy z dwóch zrealizowanych przedstawień wykonany został przez zupełnie inną obsadę.

Pierwszym spektaklem TEATRU im. CZEŚKA CZEREŚNIAKA, było widowisko lalkowe utrzymane w konwencji horroru dla dzieci, zatytułowane  PINOKIO, SYN FRANKENSTEINA. Połączone wątki dwóch książek utrzymanych w odległych stylistykach (Frankensteina i Pinokia), dało efekt zabawny i ciekawy. Spektakl był wystawiany w Strzelcach Opolskich, Ozimku oraz Błotnicy Strzeleckiej podczas którejś edycji Strzeleckich Spotkań Amatorskich Teatrów Lalkowych. Za jego realizację (do spółki z realizacją ANATOMOC GENTELMENA Teatru Następnego) Robert Konowalik otrzymał na tym przeglądzie wyróżnienie.

Po przerwie wakacyjnej prace nad kolejnym spektaklem zostały przerwane, bo zespół się właśnie rozpadał, do grupy weszła inna grupka dziewczynek, co nie spodobało sie osobom z dotychczasowego składu i stąd już tylko krok do nieszczęścia i katastrofy, w które tak wierzyła pewna Filifionka...

W nowym składzie TEATR im. CZEŚKA CZEREŚNIAKA realizuje jeden spektakl, będzie to zresztą nowa wersja przedstawienia teatru FIETER - SMOK WAWELSKI, ze zwiększoną obsadą i nieznacznymi poza tym zmianami. Spektakl zostaje wystawiony z powodzeniem na terenie jednego ze stzreleckich przedszkoli. Wraz z zakończeniem pracy w Strzelcach Opolskich, zespół zostaje rozwiązany.


 
Spektakle
PINOKIO - SYN FRANKENSTEINA
scenariusz, reżyseria: Robert Konowalik

SMOK WAWELSKI
scenariusz i reżyseria: Robert Konowalik


 

Stul mordę! Nie możesz wierzyć we wszystko Lotte. Nie wszystko to, co słyszysz z naszych ust zostało naprawdę wypowiedziane. Niektóre rzeczy, może nawet większość z nich, wymyśliłaś po prostu. Nie jesteśmy tu po to, żeby cię dręczyć, jeśli to zrozumiesz i zaczniesz się odzywać…
Po prostu powiedz cokolwiek, coś bez znaczenia, bez sensu. Pokaz, że cokolwiek dociera do ciebie, że gdzieś tam, wewnątrz ciebie, istnieje cokolwiek innego ponad tym, co sama tworzysz.

LOTTE

© 2021 Teatr Fieter | Powered by Joomla! | CMS