O Teatrze
Krótka historia tego zespołu, który zdołał zrealizować zaledwie dwa spektakle, wiąże się z podobnie krótkim okresem pracy Roberta Konowalika w Referacie Kultury Urzędu Miasta i Gminy w Strzelcach Opolskich. Teatrzyk Schizofreniczny powstał w 1997 roku, w tymże samym roku zakończył swoją działalność. W skład zespołu wchodziły trzy osoby - uczennice 8 klasy którejś ze strzeleckich szkół.

Pierwszym spektaklem grupy był TRUP, realizacja poczętkowo przygotowywana z myslą o teatrze Fieter, następnie zaś zmodyfikowana i ugrzeczniona na tyle, by mogły ją wystawić tak młode osoby. Przedstawienie wykonane zostało dwukrotnie, nie posiadało jednej linii fabularnej, lecz stanowiło pewnego rodzaju wariację na temat tego, co kojarzy się z tytułowym trupem (pomyślanym jako osoba martwa, przeszkadzający przedmiot, wreszcie figura retoryczna, kończąca zywot we wszystkich możliwych konfiguracjach).

Następną, i ostatnią realizacją tej grupy była BABCIA. Spektakl to bardziej tradycyjna w formie makabreska o rodzinie próbującej pozby ć się staruszki z domu, wystawiony dwukrotnie, w tym również podczas Strzeleckich Spotkań Teatrów Różnych Form z... Teatrem.


 
Spektakle
TRUP
scenariusz, reżyseria: Robert Konowalik
muzyka: F. Chopin

BABCIA
scenariusz, reżyseria: Robert Konowalik 

-- Fakenszit. To znaczy, że nikt już nie potrzebuje prawdziwych kosmonautów?
-- Nikt.
-- Wygląda na to, że przez całe życie niepotrzebnie trenowałem.
-- Tak to wygląda.
-- Mogłem, kurwa, iść do liceum plastycznego i zostać malarzem, a ja głupi ćwiczyłem po 8 godzin dziennie: skakanka, podnoszenie ciężarów, pływanie synchroniczne, skoki na batucie.  Idiota. Nawet wódki nigdy nie piłem

LAST MINUTE. KOSMOS 19,99

© 2021 Teatr Fieter | Powered by Joomla! | CMS