random1.gif

[NAGRODY]Ta strona poniekąd służy tylko ugłaskaniu własnej próżności. Istotnie, ludzie Płytcy i Niemądrzy, mogą tak właśnie sobie o nas pomyśleć (o nas lub tylko o mnie, nieważne). Nie znajduję dla takich istot okoliczności łagodzących i nie dbam o nich wcale, skoro bowiem bez skrępowania Inni mogą sobie wypisać to i owo znakomitego na własny temat, to dlaczego niby teatr Fieter, który dalibóg sobie na to zasłużył, miałby się od takiej formy reklamy odpędzać ze wszystkich sił swoich. Nie bez kozery będzie tutaj wspomnieć o Zdumiewających Przypadkach Przyznawania Nagród naszemu zespołowi, co - choć zdaje się zasłużone - mimowolnie wprawia nas każdorazowo w ten rodzaj zdumienia, który nazywamy zadziwieniem Pełnym Szczerej Skromności. Oto zaś garść nagród, na które pracowaliśmy przez ostatnie lata, wśród nich te niewiele znaczące, oraz te nic nie znaczące. Te kilka innych, które miały dla kogokolwiek znaczenie, wpiszę również, dla niepoznaki, bez oddzielania plew od ziaren.
Kilkakrotnie zdarzyło się nam występować na przeglądach, nie mających charakteru konkursu. W ten sposób nowela "Gomber i Gombratrup" (trzecia część spektaklu "Trzy wariacje literackie") trafiła na V Festiwal sztuki Młodych "Bombart" w Jeleniej Górze (1999), Przegląd Teatrów Studenckich w Krakowie (Juwenalia'99), zaś trzecia nowela Opowieści szekspirowskich: "The Movie. Makbet, czyli krwawa jatka" została zaprezentowana podczas 2000 Festiwalu Komedii Hi, Hi, Hi w Skierniewicach. Warto wspomnieć jeszcze, że nie wszystkie spektakle startowały w przeglądach, a i ilość startów różnie wyglądała na przestrzeni lat. Wśród przegranych (wystawianych na przeglądach i nie nagrodzonych) były takie spektakle jak: "Herbatka we..." ; "Prawie Czerwony Kapturek gdyby nie Jaś i Małgosia" ; "Zbrodnia i kara" ; "Proces Magnetyzera" oraz "Niezwykłe przygody sławnego, nieustraszonego i nad wyraz prawdomównego barona Munchchausena", "Nasz człowiek w Hawanie". Wiele było i takich przedstawień, nikomu niepotrzebnych... wystawionych jeden, jedyny raz, właściwie bez szczególnej okazji, zmarnowanych. Niektóre kosztowały nas wiele pracy i pokazane raz - nie przyniosły safysfakcji. Teraz, po kilku latach, staramy się nie dopuszczać do takich sytuacji, ale i dziś nie jesteśmy w stanie zapanować nad wszystkim. Nie jest więc prawdą, jakobym chcial się tylko i wyłącznie pochwalić, koniec końców Inni mają ku temu znacznie więcej powodów. Mogę śmialo powiedzieć, że te nagrody są gówno warte i będzie to cała prawda, na jaką mnie stać w danej chwili. Mogę również powiedzieć coś przeciwnego i będzie to połowiczna prawda, na którą mnie w tej chwili po prostu nie stać.
 

-- Zawsze cię chciałem o to zapytać. Bo widzisz, nigdy nie spaliśmy razem, a spodziewamy się dziecka. Szeryf Earp powiedział, że to jest dziwne.
-- Watt Earp jest człowiekiem małej wiary. Nie wie, że takie rzeczy zdarzają się wśród Amiszów.

HESUS. THE EARLY DAYS

© 2020 Teatr Fieter | Powered by Joomla! | CMS